Wyglądaj pięknie, zdrowo i rozwiń swoje skrzydła w biznesie

autorka Bernadeta Gastecka

Takim zdaniem każda z nas powinna zaczynać dzień.
Piękny wygląd to podstawa naszej pewności siebie, dlatego stanowczo mogę powiedzieć, że inwestycja w siebie to podstawa sukcesu.

Każdego dnia doradzam, konsultuję różne przypadki, przeprowadzam zabiegi upiększające i proponuję rozwiązania na wiele dolegliwości, które przeszkadzają kobietom, by w pełni mogły poczuć kobiecość, a tym samym, żeby z powodzeniem mogły rozwijać skrzydła w swoich biznesach.
Bo kto jak nie kobieta zrozumie zmartwienia i potrzeby drugiej kobiety?

Receptą na szczęście i pewność siebie to zdrowie i zadbane ciało

Każda z Was zapewne przyzna mi rację, gdy powiem, że zdecydowanie jest nam łatwiej skoncentrować się na spotkaniach biznesowych, gdy dobrze czujemy się w swoim ciele i w pełni żyjemy w zgodzie same ze sobą.

Jesteśmy wtedy bardziej pewne siebie i łatwiej nawiązujemy kontakty i efektywnie budujemy swoje biznesy.

Należy pamiętać, że inwestycja w siebie to świadomie podjęte działania i musimy o to dbać by każdego dnia wstawać z dobrym nastawieniem i energią do podejmowania nowych wyzwań.

To prawda, że bycie bizneswoman to wyzwanie. Sama doświadczam tego na co dzień. Faktury, spotkania, urzędy, praca w salonie, która oczywiście sprawia mi przyjemność, ale to jednak praca i ciągła dbałość o bycie na tzw. „fali”. Nie można nic przeoczyć, bo każde zaniechanie może być stratą szansy na piękniejsze jutro.

Poprawa wyglądu i samopoczucia, to droga do osiągnięcia życiowej satysfakcji

Jeśli chcesz odnieść sukces w swojej karierze, a do tego chcesz wyglądać pięknie i zdrowo musisz zastosować odpowiednią taktykę, która pomoże Ci zdobyć równowagę i pewność siebie każdego dnia.

Oto kilka najlepszych wskazówek, które pomogą Ci odnieść sukces jako piękna bizneswoman.

Pamiętaj! – wizerunek to podstawa! Dlatego każdego dnia pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji twarzy i dostosowanym do okazji makijażu.

 • Zacznij od umycia twarzy
  Jest to pierwsza i najważniejsza wskazówka dla każdej kobiety, która chce dzień zacząć z promienną cerą. Rekomendowany produkt do mycia twarzy o poranku to przykładowo emulsja nawilżająca lub pianka, która doskonale sprawdza się do delikatnego oczyszczania cery o poranku.
 • Tonizacja tonikiem lub hydrolatem
  Działanie toniku zależy w dużej mierze od zawartych w nim substancji czynnych. Inaczej oddziaływać będzie na skórę tonik antybakteryjny z kwasem salicylowym, a inaczej ten nawilżający, na bazie wody termalnej i kwiatowych wyciągów.
  Toniki przywracają skórze naturalne pH. Pamiętaj! – zarówno woda, jak i kosmetyki do demakijażu sprawiają, że naskórek traci właściwy kwaśny odczyn, stając się doskonałym miejscem dla rozwoju bakterii. Tonik sprawia, że odczyn skóry staje się bardziej zasadowy. Toniki do twarzy wspierają oczyszczanie i odświeżenie cery. Należy nim bezwzględnie przetrzeć skórę po przemyciu twarzy płynem micelarnym. Rodzaj toniku musimy dobrać odpowiednio do rodzaju cery: sucha/ mieszana/ tłusta/trądzikowa/ wrażliwa.
 • Serum nawilżające
  Każda z nas posiada inny rodzaj skóry, czego efektem są inne potrzeby w jej codziennej pielęgnacji. Dla jednych osób wystarczający może okazać się regularnie aplikowany krem do twarzy, inne będą potrzebowały intensywniejszej dawki pielęgnacji. Produktem mogącym ją zapewnić jest odpowiednie serum do twarzy. Pamiętaj! Serum nakładamy zawsze na delikatnie wilgotną skórę, kiedy to jeszcze tonik nie zdąży się wchłonąć.
 • Krem nawilżający plus krem pod oczy
  Kremy tego typu zawierają składniki, które wzmacniają skórę, sprawiają, że jest bardziej elastyczna i zapewniają jej odpowiednie nawilżenie. Nie zapomnij, że krem z filtrem SPF – stosujemy cały rok i nakładamy jako ostatni krok przed nałożeniem makijażu.
 • Makijaż jako bardzo ważny element profesjonalnego wizerunku
  Makijaż jest zakończeniem i uwieńczeniem procesu pielęgnacyjnego.
  Makijaż biznesowy to typ makijażu dziennego preferowanego w środowisku zawodowym. To rodzaj make-up, który w głównej mierze charakteryzuje się świeżością i naturalnością. Dzięki temu osoba, która go nosi w każdej sytuacji zawodowej wygląda nie tylko profesjonalnie, ale również zdrowo i witalnie.
  Profesjonalny makijaż biznesowy powinien być wykonany z dużą starannością, by ewentualne niedoskonałości nie odwracały uwagi. Z drugiej strony dzienny makijaż biznesowy nie może być zbyt intensywny i wyzywający. Jeśli ma podkreślać urodę to ma to być zrobione w sposób subtelny, bez nachalnych kolorów, przykuwających wzrok błyszczyków i brokatów.

Pokochaj siebie dzięki zabiegom upiększającym, które skrócą Twoją poranną pielęgnację.

Poza codziennym rytuałem pielęgnacyjnym warto wyznaczać sobie dodatkowe cele, które chciałybyśmy zrealizować by pięknie wyglądać. Im szybciej i intensywniej będziemy działać tym bardziej opóźnimy procesy starzenia skóry.
Warto pomyśleć o prostych zabiegach upiększających np. korekcji i koloryzacji brwi, co może nam ułatwić i skrócić wykonanie codziennego makijażu.

Jeśli zmagasz się z problemami skórnymi skorzystaj z dopasowanych do Twoich problemów zabiegów kosmetycznych, które pomogą zwalczyć uporczywe dolegliwości, dzięki czemu makijaż będzie prostszy do wykonania i nie będzie wymagał dodatkowego korektora.

Polecam zabiegi na bazie kolagenu, kawioru, zabiegi z kwasem hialuronowym lub retinolem oraz bardzo popularny obecnie zabieg karboksyterapii lub rewitalizujący zabieg CBD, który błyskawicznie łagodzi wszelkie zaczerwienienia i stany zapalne oraz wygładza powierzchnię skóry, co bardzo pozytywnie wpływa na efekt końcowy makijażu.

Tak pożądany po godzinach pracy relaks jak i można powiedzieć, że w tym przypadku przy okazji ujędrnienie twarzy możemy też uzyskać za pomocą rytualnego japońskiego masażu twarzy – KOBIDO.
W moim salonie możecie liczyć na konsultację, która nakieruje Was na odpowiednią linię zabiegów, które złagodzą lub wyeliminują Wasze problemy skórne.

Obecnie mogę Wam też polecić zbiegi wykonywane w okresie jesiennym, których zadaniem jest złuszczenie przesuszonej skóry po letnich szaleństwach i zabezpieczenie skóry przed nadchodzącą zimą.

Wystarczy tak niewiele by nasza codzienność była piękniejsza i efektywniejsza, a przy tym nasze życie zawodowe i prywatne było udane.

Autorka

 • Bernadeta Gastecka

  Kosmetolog/ Właścicielka salonu kosmetycznego
  Jestem kosmetologiem z wieloletnim doświadczeniem. Uważam, że receptą na szczęście i pewność siebie to zdrowe i zadbane ciało, a poprawa wyglądu i samopoczucia to droga do osiągnięcia życiowej satysfakcji. Metodykę moich działań opieram na założeniach medycyny holistycznej, której celem jest uzdrowienie całego człowieka - zarówno ciała, jak i ducha.

  www.salonkosmetycznybg.pl
  facebook.com/SalonKosmetycznyBernadetaGastecka

Przeczytaj także