Magdalena Wiacek – moja droga do zielonego biznesu, czyli jak powstał projekt Snuggly Bunny

autorka Ewa Wyderka

Kim jestem

Zawodowo — jestem projektantką biznesową, wirtuozką językową, bajeczną copywriterką. Kontrola chaosu to moja specjalność.

Prywatnie — jestem żoną sarkastycznego programisty, szczęśliwą mamą i kobietą z ogromnym pokładem życiowej energii. Moje życie to rollercoaster, na którym jeżdżę na pełnym gazie. 

Jak to się zaczęło

Po piętnastu latach pracy jako freelancer/wykładowca, przeniosłam się z sali wykładowej do mojego zacisznego domu na wsi w Wielkiej Brytanii. Tam nauczyłam się odnajdywać mój wewnętrzny spokój poprzez życie w zgodzie z Matką Naturą, która od dzieciństwa wołała mnie do siebie.

Zawsze czułam, że miasto i praca w czterech ścianach to nie moje klimaty. Kiedy urodziły się moje córki i zdałam sobie sprawę, że zatrudniam 3 opiekunki (praca pochłaniała ok. 12-14 godzin dziennie) coś we mnie pękło! To był moment, w którym zrozumiałam, że nie tędy droga.

Wtedy zdecydowaliśmy z mężem, że wyjazd za granicę to jedyny ratunek. Nie chciałam, aby moje dzieci były wychowywane przez obce kobiety. Chciałam wziąć pełną odpowiedzialność za swoje decyzje i stanąć na wysokości zadania, jakim jest świadome rodzicielstwo. 

Gdy już wszystko zaczęło się układać (panowała równowaga między pracą, a życiem prywatnym, życie przypomniało o sobie ponownie i dotknęła nas śmiertelna choroba. To nie był COVID! Po raz kolejny straciłam grunt pod nogami. Świadomość, że osoba, którą kochasz, może odejść z dnia na dzień, otwiera zakamarki umysłu, o których istnieniu wcześniej nie zdawałaś sobie sprawy.

Poprawiłam koronę i zaczęłam działać! Nic nie motywuje i nie inspiruje do działania bardziej niż rodzina. A najtrudniejszą decyzją, jaką kiedykolwiek podjęłam, było bycie przy nich! Tak narodził się pomysł na nowy, nieograniczony, zielony biznes — Snuggly Bunny.

Obecnie

Idea, jaka przyświeca Snuggly to przede wszystkim edukacja i budzenie w dzieciach jak i rodzicach świadomości, że czas spędzony wspólnie na łonie natury jest dokładnie tym, czego nam w obecnych czasach brakuje najbardziej. Dokładnie rok pracowaliśmy nad tym, aby Snuggly był zabawką w 100% bezpieczną bez grama plastiku w filozofii zero-waste. Historia plastiku sięga kilkudziesięciu lat, a ludzkość istnieje od milionów. Ale o tym więcej będziesz mogła przeczytać w e-booku parentingowym Rodzicielstwo w świecie 5G – jak zerwać z nałogiem, który planuję wydać w 2023.

Snuggly to projekt rodzinny

Snuggly to projekt rodzinny, w którym każdy z nas realizuje się w obrębie swoich najmocniejszych stron i może wzbić się na wyżyny swojej specjalności. Mój ukochany programista dba o to, byśmy mogli docierać do większej widowni online. Ja kocham kontakt z ludźmi i dlatego wprowadzam Snuggly na salony offline. Matylda moja starsza córka, jako kreatywny pisarz, pisze opowieści o Snuggly, które niebawem będą dostępne jako audiobooki (styczeń 2024). Marta młodsza to konstruktywny krytyk, a ponieważ ma bardzo wysokie standardy estetyczne, zawsze mogę liczyć na szczerą opinię. 

Razem z Matką Naturą tworzymy dobro dbając o zdrowie najmłodszych i edukację ich rodzicieli. W naszej krainie Żywiołów każdy z nas uczy się patrzeć sercem, [bo tylko] wtedy zobaczysz nawet to, co jest niewidoczne dla oczu.

Zielony_biznes-Snuggly_Bunny

Gdzie mnie znajdziesz

snuggly-bunny.com

facebook.com/snugglybunny.official

instagram.com/snugglybunny.official

Przeczytaj także